Informace o nás

Nacházíme se v samém srdci Chodska, pod ochranou hory Čerchova, v malé, klidné vesničce, která vyrostla v blízkosti soustavy tkzv. Šnajberských rybníků. Ty byly pro výskyt vzácných druhů fauny a flory vyhlášeny chráněnou lokalitou.

Zde jsme se pro Vás rozhodli obnovit tradici kdysi vyhledávaného místa, bývalého hostince "U Bergmannů", kterou provozovali moji prarodiče.

Sjížděli se sem na tkzv. "letní byt" takoví hosté, kteří se chtěli vyhnout ruchu nedalekých klimatických lázní Babylon, a dávali přednost klidnějšímu rodinnému prostředí a domácí venkovské kuchyni.

Politická situace  padesátých let a odvod dobytka do družstva bohužel zničily vše. Zdroj zdravého mléka, smetany a doma stloukaného másla, na kterém stály základy babiččiny domácí kuchyně byl rázem ten tam a sil bojovat s režimem ubývalo. Tehdy se dědeček raději rozhodl ukončit hostinskou činnost a přijal práci lesního cestáře.

V následujících létech sloužil dům pouze potřebám rozrůstající se rodiny. Po roce 1989, kdy po smrti  otce přešlo stavení do mého vlastnictví, byla započata rozsáhlá rekonstrukce, která za velkého úsilí a šikovných rukou mého manžela ještě stále probíhá.

Přesto nás odkaz našich předků zavazuje k tomu, abychom pokračovali v dobře zavedené tradici, i když přímo neprovozujeme restauraci jako takvou.

Nabízíme pobyt v čisté přírodě s možností konzumace zdravých potravin a nepřeberným množstvím sportovního i kulturního vyžití, výletů za poznáním a zážitky pro děti.

 

 

Přáli bychom si, aby jste u nás byli spokojeni a našli zde místo, kam stojí za to se vracet.